VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ, RADYO BEST FM’İN CANLI YAYININDA “ADANA LEZZET FESTİVALİ”Nİ VE “ADANA”YI ANLATTI
 
 Vali Mahmut Demirtaş, bugün başlayan ve üç gün sürecek olan  “Adana Lezzet Festivali” kapsamında, Radyo BEST FM’in Canlı olarak gerçekleştirdiği yayında, festival etkinliklerini ve Adana’nın genel durumunu anlattı.
 
“Amacımız, Kentimizi En İyi Şekilde Tanıtmak ve Turizmi Çeşitlendirmek”
 
Best FM Sunucusu Ufuk Karcı’nın sorularını yanıtlayan Vali Mahmut Demirtaş, festivali düzenlemekteki amaçlarının, Adana’nın sahip olduğu zengin damak tatlarını ve mutfağını tüm dünyaya tanıtmanın yanı sıra, gastronomi ve sağlık başta olmak üzere kentin turizmini de çeşitlendirmek olduğunu söyledi.
 
“Adana’yı Her Açıdan Hak Ettiği Konuma Taşımak İçin Çaba Sarfediyoruz”
 
Vali Demirtaş, canlı yayında yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi; ”Kentimizin sahip olduğu değerlerin tanıtımını yapmak, tarihiyle, doğal ve kültürel zenginliğiyle dikkat çeken Adana’yı her açıdan hak ettiği konuma taşımak konusundaki çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz. Geçtiğimiz günlerde Adana Film Festivali’ne ev sahipliği yapan Adana ilimizin, Valiliğimiz öncülüğünde bu yıl ilk kez düzenlediğimiz “Lezzet Festivali”ne ev sahipliği yapıyor olması bizleri ayrıca sevindiriyor.”
 
“Güney ve Kuzey Adana Arasındaki Farkı, Ortadan Kaldırmak İstiyoruz”
 
Adana Valiliği olarak kentimizin gelişip kalkınması amaç ve hedefinde, bu tür etkinliklerin yanı sıra “Güney Adana Kalkınma Projesi” gibi sosyal rehabilitasyon projeleri ve programları da uyguluyoruz. Bu projelerin tamamı ile Güney Adana ile Kuzey Adana arasındaki sosyal ve kültürel farklılıkları ortadan kaldırmayı istiyoruz. Bunun için 38 ayrı proje uygulayacağız. Adana’mızı marka kent haline getirmek istiyoruz. Güney Adana’da hedeflediğimiz projeleri uygulamadan, Adana’nın bir marka kent olmayacağını biliyoruz. Onun için mutlaka o bölgede de bu uygulamaları yapmamız gerek. Güney Adana’da rehabilitasyon ve sosyal uyum projesi uygulamamız lazım. Bu yöndeki çalışmalarımızı kararlıkla sürdürüyoruz, sürdürmeye de devam edeceğiz. Adana’yı daha yaşanılabilir bir hale getirmemiz lazım.”
 
Adana’nın, Adliye Olayları İle Gündeme Gelmesi Bizi Üzüyor
 
“Adana’nın genelde adliye olaylarıyla anılması bizi ciddi anlamda üzüyor ve rahatsız ediyor. Tüm vatandaşlarımızı Adana’ya davet ediyorum. Adana böyle adli olaylarla ön plana çıkan bir il değil, havasıyla, deniziyle, güneşiyle, festivalleriyle, tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle keşfedilmeyi bekleyen Adana ilimiz, vatanını, milletini seven insanlardan oluşuyor. Bu vesile ile “Adana Lezzet Festivali” etkinliklerini takip ederek tüm dünyaya duyuracak olan, yazılı, görsel ve işitsel medya kuruluşlarımızın yönetici ve çalışanlarına Radyo Best FM aracılığıyla teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.”