ADANA’DA "BİRLİKTE BİZ HEP BERABERİZ" PROJESİ HAYATA GEÇİRİLDİ
 
Adana Valiliği koordinesinde, engelli çocukların rehabilite edilerek el sanatlarını öğrenmesi amacıyla "Birlikte Biz Hep Beraberiz" projesi hayata geçirildi.
 
Çukurova İlçesi’nde bulunan Yedipınar Engelli Çocuklar Parkı'nda düzenlenen açılış toplantısına Vali Mahmut Demirtaş ve Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş’ın yanı sıra Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz, Seyhan Kaymakamı Şenol Bozacıoğlu, Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, engelliler ve vatandaşlar katıldı.
 
Vali Mahmut Demirtaş, burada yaptığı açıklamada Güney Adana Kalkınma Projesi kapsamında başlatılan çalışmanın, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce yürütüleceğini belirtti.
 
Güney ve kuzey Adana arasındaki kültürel ve sosyal farklılıkları ortadan kaldırmayı amaçladıklarını ifade eden Demirtaş, bunun Adana'nın marka kent olması açısından önem taşıdığını kaydetti.
 
Güney Adana bölgesinde dezavantajlı grupların çok fazla olduğuna dikkati çeken Demirtaş, şöyle konuştu: 
 
"Seyhan'da 5 bin 700, Yüreğir'de 3 bin 500 engelli vatandaşımız bulunmaktadır. Devletimiz her ay bunlara bakım ücretlerini ödemektedir. Bugünkü projemizin amacı da ekonomik olarak desteklenen ailelerimizin, sosyal bir rehabilitasyon merkezinde toplumla uyum sağlamalarına yardımcı olmak. Aynı zamanda engellilerimizi, anne ve babalarını kendilerine verilen haklarla ilgili bilgilendireceğiz. Amacımız bu engelli kardeşlerimize dokunmak, problemlerini çözmeye yardımcı olmak, onlara oyun alanlarıyla hizmet etmek."
 
Vali Demirtaş, proje kapsamında Yedipınar Engelli Çocuklar Parkı'na getirilecek engellilerin burada eğleneceğini de söyledi.
 
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeynel Abidin Koç da projenin toplumda büyük bir duyarlılık yaratacağına inandığını bildirdi.
 
Törenin ardından Vali Mahmut Demirtaş ile Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş ve protokol üyeleri, engelli çocuklar tarafından yapılan el işi ürünlerin yer aldığı sergiyi gezdi.