VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ’IN 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI MESAJI
 
Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olarak, bireylerin haber alma, bilgilenme ve öğrenme haklarının en başında basın gelmektedir.
 
Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde yeni iletişim araçları artarken, toplumun doğru bilgilendirilmesi ihtiyacı da daha fazla önem kazanmıştır. Bu sebepledir ki; yazılı, görsel ve işitsel kitle iletişim araçlarının toplumu tarafsız ve objektif aydınlatmasındaki önemi, her geçen gün artmaktadır.
 
Basın mensuplarımız üstlendiği bu önemli görevler ile birlikte, toplum ile devlet arasında köprü olarak, her mevsim ve iklim şartlarında durmaksızın, gerektiğinde hayatlarını tehlikeye atarak, görevlerini büyük bir fedakârlık içerisinde yapmaktadırlar.
 
Türk basınında sansürün kaldırılışının 110. yıldönümünde, Basın Meslek İlkelerinden taviz vermeksizin çok zor şartlarda görevlerini yerine getirebilmek için basın mensuplarının göstermiş oldukları çabayı takdir ediyor, basınımızın bugüne gelmesinde emekleri geçen ve ebediyete intikal eden basın mensuplarına da Allah’tan rahmet diliyorum.
 
Bu vesileyle, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nın yıldönümünde ülkemizde ve ilimizde faaliyet gösteren gazete, dergi, radyo, internet ve televizyonlarımız ile ulusal ajans temsilcilerimiz ve tüm basın çalışanlarının bayramını en kalbi duygularımla kutluyor, basın mensuplarımıza ve ailelerine sağlık, huzur ve esenlikler diliyorum.