VALİ DEMİRTAŞ, BACAKSIZLAR MAKİNA FABRİKASI’NIN AÇILINIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ
 
Vali Mahmut Demirtaş, Bacaksızlar Motor Yenileme San. ve Tic. Ltd. Şti. adıyla Adana’nın Yüreğir İlçesi’nde 1963 yılında kurulan firmanın, Seyhan İlçesi Metal Sanayi Sitesi’ndeki yeni binasının açılışını gerçekleştirdi.
 
Açılış törenine Vali Mahmut Demirtaş, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Sanayi Odası Meclis Başkanı İsrafil Uçurum, işletme sahibi İsmail Bacaksızlar, fabrika çalışanları ve çok sayıda davetli katıldı.
 
Açılışta konuşan işletme sahibi İsmail Bacaksızlar, 1963 yılında kurulan firmanın kuruluşundan itibaren benzinli ve dizel motorlar ile kompresörlerin rektifiye ve bu motorlara ait yedek parçaların imalatlarını başarıyla gerçekleştirdiğini söyledi.
 
Gelişen teknolojiyi ve standartları yakından takip eden firmanın, 2004 yılında ISO 9001:2000 ve 2009 yılı itibari ile de ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesine sahip olduğuna dikkat çeken işletme sahibi İsmail Bacaksızlar, “2017'nin ilk çeyreğinde firmamız Adana Yeni Metal Sanayi Sitesine taşınmış, Bacaksızlar Makina Yedek Parça İmalat Ve Motor Yenileme San. Tic. Ltd. Şti. ünvanını alarak hizmetlerine devam etmektedir” diye konuştu.
 
Vali Mahmut Demirtaş ise yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından ülkede 'Çalışma Hayatında Milli Seferberlik' projesi başlatılmış olduğunu hatırlattı.
 
Üretim ve istihdam gibi çok önemli bir mücadelenin başlatılmış olduğunu belirten Vali Demirtaş, “Adana olarak 15 bin kişiye istihdam sözü vermiştik. İnşallah üretimin ve istihdamın artması konusunda 15 bin sözümüzün de üzerine çıkarız. Fabrikanın yeni yerinin hayırlı uğurlu olmasını diliyor, istihdama yapmış oldukları katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından Bacaksızlar Makina Fabrikası’nın yeni yerinin açılışını yapan Vali Mahmut Demirtaş’a, işletme sahibi İsmail Bacaksızlar fabrikayı tanıtarak, bilgiler aktardı.