VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ’IN, “BABALAR GÜNÜ” MESAJI
 
“Toplumun temel çekirdeği olan; anne, baba ve çocuklardan oluşan  aile kurumunun temel direği babalardır. Aile kurumunda Babalar, aileyi oluşturan bireylerin eğitimden, sağlığa, barınmadan, ısınmaya kadar geniş bir alanda yaşamsal gereksinimlerinin karşılanmasında çok önemli bir görevi yerine getirmektedir.
 
Hayata hazırladıkları çocuklarına, iyilik, doğruluk, paylaşma, sorumluluk, sevgi, saygı, dayanışma ve topluma yararlı birer fert olarak yetişme gibi hayati değerleri aşılayan babalar, toplumsal yaşamın şekillenmesinde de çok önemli bir görevi yerine getirmektedir.
 
Aileleri için çalışan, didinen, her türlü zorluğa fedakarca göğüs geren, ailesinin mutluluğunu kendi mutluluğu sayan babalar, çocuklarını geleceğe güvenle hazırlamak için özveriyle çaba harcamakta, bu özellikleri ile her türlü övgüyü, saygıyı ve sevgiyi hak etmektedir.
 
Bu yıl, geride bıraktığımız Mübarek Ramazan ayının ardından, Ramazan Bayramı’nı milletçe idrak ettiğimiz günlerde kutladığımız “Babalar Günü” dolayısıyla, yaşamları boyunca tüm emeklerini, maddi ve manevi bütün imkanlarını aileleri için seferber eden, tecrübeleriyle her zaman yol gösterici olan, hayatımızın her anında emeği bulunan tüm babaların gününü en içten duygularımla kutluyor,  aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum.”