T.C.
ADANA VALİLİĞİ
İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
 
 
BASIN BÜLTENİ
 
Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2017 yılı Aralık ayı içerisinde toplam 195.023 araç kontrol edilmiştir.
 
Aralık ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 2.357 araç trafikten men edilmiş, 360 sürücünün ehliyetine el konulmuştur.
 
Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2017 yılı Aralık ayı içerisinde ilimiz sınırlarında toplam; 551 maddi hasarlı, 405 yaralamalı, 4 ölümlü olmak üzere toplam 960 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda maalesef 664 vatandaşımız yaralanmış, 4 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.
 
Valiliğimizce, ilimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
 
Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, emniyet kemerlerini takmaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no’lu Polis ve Jandarma telefonlarına ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
                                                                                                                                                                                                     A D A N A  V A L İ L İ Ğ İ