VALİ DEMİRTAŞ, ADASOKAĞI ORTAOKULU’NUN BAŞARILI HENTBOLCULARINA TEBRİK ZİYARETİNDE BULUNDU
 
Vali Mahmut Demirtaş, Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nce Yüreğir Serinevler Spor Salonu’nda düzenlenen Okullar Arası Yıldız Kızlar Hentbol “İl Birincisi” olan Adasokağı Ortaokulu öğrencilerini ziyaret etti.
 
Ziyareti sırasında 12-17 Mayıs 2017 tarihinde Karabük’te yapılacak olan “Türkiye Okullar Arası Küçük Kızlar Türkiye Grup Şampiyonası”nda ilk sekiz takım arasına kalma başarısı gösteren öğrencileri tebrik eden Vali Mahmut Demirtaş, Adana’nın eğitim ve öğretimdeki başarı çıtasını yükseltmek hedefi ile birlikte, daha mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir toplum için, tüm branşlarıyla birlikte sporun sevdirilmesi, yaygınlaştırılması ve gençlere spor sevgisinin aşılanmasına büyük önem verdiklerini söyledi.
 
Sporun yanı sıra derslerine de önem vermelerini öğütlediği öğrencilerle birlikte okul idarecileri ve öğretmenleri de kutlayan Vali Mahmut Demirtaş,  ziyareti sırasında okulun genel durumu, derslik, öğretmen ve öğrenci sayısı ile okulun ihtiyaçları hakkında bilgiler aldı.
 
Ayrıca, Adasokağı Ortaokulu Hentbol Takımı 4-7 Mayıs 2017 tarihlerinde Yıldız Kızlar Grup Birincili’ği için de Niğde’de düzenlenecek olan müsabakaya katılacaklar.