5 OCAK 2018

ADANA'NIN KURTULUŞUNUN 96. YIL DÖNÜMÜ KUTLAMA PROGRAMI
 
 
 
1-GENEL HUSUSLAR
 
4 Ocak'ı 5 Ocak'a bağlayan gece bütün resmi daireler, özel kuruluşlar, iş yerleri, caddeler ve meydanlar; Türk Bayrakları ve Atatürk posterleriyle donatılacak ayrıca ışıklandırma sistemi bulunan tüm tarihi binalar ışıklandırılacaktır.
 

2-TÖRENLER

A-ATATÜRK PARKI’NDAKİ ÇELENK SUNMA TÖRENİ (Saat:09.30)

 
a. Çelenk Sunma Töreni 05 Ocak 2018 Cuma günü, saat 09.30'da Atatürk Parkı’nda yapılacak olup, çelenkler saat 09.00'da toplanma yerinde hazır bulundurulacaktır.
 
b. Kamu Kurum ve Özel Kuruluşların Amir, Başkan ve Müdürleri, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanlığı Merasim Bölüğü ve Bandosu, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Adana Şubesi Başkanlığı, Türkiye Kuvayı Milliye Mücahitler Derneği Başkanlığı, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şube Başkanlığı, Emniyet Teşkilatı Şehit Aileleri, Malulleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanlığı, Adana Şehit Aileleri Malülleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği ve okul takımları saat 09.15'te Atatürk Parkı'ndaki yerlerini alacaklardır.
 
c. Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliğinin Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Diğer Tarihi Günler başlıklı 8.Maddesi gereğince 05 Ocak 2018 Cuma günü, saat 09.30’da Valimiz Sayın Mahmut DEMİRTAŞ, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı ile Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasına müteakip, saygı marşı ile beraber saygı duruşunda bulunulacak ve askeri bando eşliğinde söylenen İstiklal Marşı ile birlikte Şanlı Bayrağımız askeri personel tarafından göndere çekilecektir.
 

B-İSTASYON ÖNÜ UĞUR MUMCU MEYDANI’NDA YAPILACAK TÖREN (Saat:10.00)

 
a. Törene katılacak askeri birlikler, kuruluşlar ve okullar saat 09.45'e kadar İstasyon Önü Uğur Mumcu Meydanı’nda kendilerine ayrılan bölümlerde, protokole dahil kişiler ise şeref tribünündeki yerlerini almış olacaklardır.
 
b. Valimiz Sayın Mahmut DEMİRTAŞ, şeref tribününden saat 10.00’da törene katılanların ve halkın kurtuluş gününü kutlayacaktır. Kutlamayı takiben Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde söylenen İstiklal Marşı ile birlikte Belediye Zabıtaları tarafından Şanlı Bayrağımız göndere çekilecektir.
 
c. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, şehir adına Büyükşehir Belediye Başkanı yapacaktır.
 
ç. 1(bir) kız ve 1(bir) erkek öğrenci tarafından şiir okunacaktır.
 
d. 03 Ocak 2018 Çarşamba günü Pozantı Kaymakamlığından teslim alınan “Atatürk’ün Mücahitlerinden Adana’ya’’ isimli Türk Bayrağı, bisikletli sporcular tarafından alınarak 05 Ocak 2018 Cuma günü tören yerinde Valimiz Sayın Mahmut DEMİRTAŞ’a teslim edilecektir.
 
e. Büyükşehir Belediye Başkanlığı Halk Oyunları Ekibi tarafından yöresel halk oyunları gösterisi yapılacaktır.
 
f. Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “2. Bayrak Şiiri Güzel Okuma Yarışması” nda dereceye giren ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine ödülleri tören alanında Adana Valisi Sayın Mahmut DEMİRTAŞ, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı ile Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından verilecektir.
 
 

C-DİĞER TÖRENLER

BÜYÜKSAAT'TE BAYRAK ÇEKME TÖRENİ (Saat:09.00)

 
a. Bu törene katılacak olan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Adana Şubesi Başkanlığı, Türkiye Kuvayi Milliye Mücahitler Derneği Başkanlığı, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şubesi Başkanlığı, Emniyet Teşkilatı Şehit Aileleri, Malulleri, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanlığı, Adana Şehit Aileleri Malülleri Dayanışma Ve Yardımlaşma Derneği mensupları ile okul takımları, İl Milli Eğitim Müdürlüğü halk oyunları ekibi ve kurum temsilcilerinden oluşan kortej 05 Ocak 2018 Cuma günü, saat 08.15'te Büyükşehir Belediyesi Merkez binasında toplanacaklar ve saat 08.30'da Büyükşehir Belediyesinden Tarihi Büyük Bayrağımızı alarak, Büyükşehir Belediye Başkanlığı Bandosu eşliğinde Dörtyolağzı-İnönü Caddesi-Özler Caddesi ve Küçüksaat güzergâhını takiben saat 09.00'da Büyüksaat Kulesi önünde yerlerini alacaklardır.
 
b. Vali Yardımcısı, 6.Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı temsilcisi 05 Ocak 2018 Cuma günü, saat 09.00'da Büyüksaat'teki yerlerini almış olacaklardır. Şanlı Bayrağımız; saygı duruşunu müteakip Büyükşehir Belediye Başkanlığı Bandosu eşliğinde söylenen İstiklal Marşı ile (a) maddesinde belirtilen derneklerin birer temsilcisi refakatinde göndere çekilip, selamlandıktan sonra görevli askeri tören mangası tarafından havaya üç el saygı atışı yapılacaktır.
 
ç. Tören yerinde okul takımlarının hazır bulundurulmasından İl Milli Eğitim Müdürlüğü, törenin yönetiminden de İl Milli Eğitim Müdürlüğünce görevlendirilen bir Beden Eğitimi Öğretmeni sorumludur.
 

5 OCAK ANITI’NDAKİ TÖREN (Saat:09.30)

 
a. 5 Ocak Anıtı'na, 05 Ocak 2018 Cuma günü, saat 09.30'da Vali Yardımcısı, 6.Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanlığı ile Büyükşehir Belediye Başkanlığı temsilcisi tarafından Büyükşehir Belediyesince tek çelenk konulacak olup, saygı duruşuna müteakip Büyükşehir Belediye Başkanlığı Bandosu eşliğinde söylenen İstiklal Marşı ile Bayrak göndere çekilecektir.
 
b. 5 Ocak Anıtı’ndaki görev ve sorumluluklar Büyüksaat'te Bayrak Çekme Tören Programı’nın
     c  maddesinde belirtilen şekliyle uygulanacaktır.
 

3-ŞEHİTLİKLERİN ZİYARETİ

Şehit Duran Şehitliği’ni Ziyaret (Saat:09.00)

 
a. 05 Ocak 2018 Cuma günü, saat 09.00'da Şehit Duran Şehitliği; Vali Yardımcısı, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanlığı ile Büyükşehir Belediye Başkanlığı temsilcisi tarafından ziyaret edilecektir.
 
b. Şehit Duran Şehitliği’ndeki program aşağıdaki şekilde uygulanacaktır.
 
-Saygı duruşu ve İstiklal Marşı,
 
-Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması, (Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce görevlendirilecek bir öğretmen tarafından yapılacaktır.)
 
-1(bir) kız ve 1(bir) erkek öğrenci tarafından şiir okunması,
 
- Şehitlerimiz için dua okunması, (Seyhan İlçe Müftülüğünce görevlendirilecek bir personel tarafından yapılacaktır.)
 
c. Törenin uygulanmasından ve öğrenci görevlendirilmesinden Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü sorumludur.
 
ç. Şehitliğe konulacak çelenk, Büyükşehir Belediye Başkanlığınca hazırlanacaktır.
 
d. Tören alanının düzenlenmesi, temizliği ve ses-yayın cihazının kurulması Seyhan Belediye Başkanlığı sorumluluğundadır.
 
Küçükdikili Mahallesi Ermeni Mezalimini Telin Anıtı'nı Ziyaret (Saat:14.00)
 
a. 05 Ocak 2018 Cuma günü, saat 14.00'de Seyhan Kaymakamı, 6.Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanlığı ile Büyükşehir Belediye Başkanlığı temsilcisi Ermeni Mezalimini Telin Anıtı’nı ziyaret edecektir.
 
b. Küçükdikili Mahallesi Ermeni Mezalimini Telin Anıtı'nda uygulanacak program ile görev ve sorumluluklar, Şehit Duran Şehitliği'ni ziyaret programının (b),(c),(ç) ve (d) maddelerinde belirtilen şekli ile uygulanacaktır.
 

Yeşiloba Şehitliği’ni Ziyaret (Saat:14.30)

 
a. Küçükdikili Mahallesi Ermeni Mezalimini Telin Anıtı'nı ziyaret eden Seyhan Kaymakamı, 6.Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanlığı ile Büyükşehir Belediye Başkanlığı Temsilcisi saat 14.30'da Yeşiloba Şehitliği’ni de ziyaret edecektir.
 
b. Yeşiloba Şehitliği’nde uygulanacak program ile görev ve sorumluluklar, Şehit Duran Şehitliği’ni ziyaret programının (b),(c),(ç) ve (d) maddelerinde belirtilen şekli ile uygulanacaktır.
 

4-GARNİZON KOMUTANINA ŞÜKRAN ZİYARETİ

 
05 Ocak 2018 Cuma günü, saat 14.00'de Büyükşehir Belediye Başkanı ve Belediye Meclis Üyeleri, 6.Mekanize Piyade Tümen Karargâhında Garnizon Komutanını ziyaret ederek Komutanın şahsında Türk Silahlı Kuvvetlerine şehir halkının şükran duygularını ileteceklerdir.
 

5-DİĞER ETKİNLİKLER

 
a. Türkiye Jokey Kulübü Adana Hipodrom Müdürlüğünce “Kurtuluş Kupası Koşusu” düzenlenecektir.
 
b. Çukurova Devlet Senfoni Orkestrasınca, Büyükşehir Belediye Başkanlığı Tiyatro Salonunda 05 Ocak 2018 Cuma günü saat 20.00’de “Adana’nın Kurtuluş Yıl Dönümü Konseri” verilecektir.
 
c. İl Milli Eğitim Müdürlüğünce 5 Ocak 2018 Cuma günü saat 14.00’de Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, lise öğrencilerine yönelik “5 Ocak Adana’nın Kurtuluşu” konulu konferans ile Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Türk Halk Müziği Öğretmenler Korosu Konseri düzenlenecektir.
 
ç.İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce Adana Müzesi Fuaye Salonu’nda 5 – 7 Ocak 2018 tarihleri arasında fotoğraf sergisi düzenlenecektir.
 
d)  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce;
 
- 04-05-06-07 Ocak 2018 tarihlerinde saat 09.00’da Kayhan Kaynak Stadı, Menderes Spor Salonu ve Yüreğir Spor Salonu’nda Kurtuluş Kupası Adana Baro Başkanlığınca “Barolar Arası Futbol, Voleybol ve Basketbol Turnuvası” düzenlenecektir.
 
- 05 Ocak 2018 Cuma günü Tribün Altı Voleybol Salonunda saat 09.00’da “Kurtuluş Kupası Okçuluk Müsabakası” düzenlenecektir.
 
- 05 Ocak 2018 Cuma günü saat 09.20’de Menderes Spor Salonu önünden hareketle Vali Yolu - Atatürk Caddesi – Sular istikametini takiben İstasyon Meydanı’nda son bulacak Gençlik Yürüyüşü yapılacaktır.
 
- 06 Ocak 2018 Cumartesi günü DSİ Baraj Çamlığı’nda saat 08.30’da başlayacak “Kurtuluş’a İlk Adım İzci Kampı” düzenlenecektir.
 
- 06-07 Ocak 2018 saat 09.00’da Lütfullah Aksungur Spor Salonunda “Kurtuluş Kupası Minikler- Yıldızlar İller arası Karate Müsabakaları” düzenlenecektir.
 
- 06-07 Ocak 2018 tarihlerinde saat 09.00’da Yüreğir Rotary Anadolu Lisesi Salonunda “Kurtuluş Kupası Satranç Müsabakası” düzenlenecektir.
 
- 07 Ocak 2018 Pazar günü saat 09.00’da Atatürk Parkı önünden hareketle Merkez Park’ta son bulacak “Kurtuluş Kupası Uluslararası Yarı Maratonu ve Halk Koşusu” yapılacak olup, tüm giderleri Büyükşehir Belediye Başkanlığınca karşılanacaktır.
 

6-GÖREV, YETKİ VE SORUMLULUKLAR

 
a. İl  Milli  Eğitim  Müdürlüğünce,   Adana’nın   Kurtuluşu   ile   günün   anlam   ve  önemini belirten sözler, şehrin cadde ve meydanlarındaki reklam panolarına asılmak üzere 26 Aralık 2017 tarihine kadar Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na bildirilecektir.
 
b. Atatürk Parkı’nda Çelenk Sunma Töreni ile İstasyon önü Uğur Mumcu Meydanı’nda yapılacak törenlerin icra ve düzeni İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sağlanacak olup, tören yerlerinde programları sunmak üzere yeteri kadar öğretmen görevlendirilecektir. Ayrıca öğrenciler tarafından okunacak şiirlerin bir örneği ile ödül verilecek öğrencilerin bilgileri 29 Aralık 2017 tarihine kadar Valilik Protokol Şube Müdürlüğüne bildirilecektir.
 
c. Atatürk Parkı’ndaki Atatürk Anıtı’nda yapılacak Çelenk Sunma Töreni için ses yayın cihazı ve kürsünün kurulması, Atatürk Parkı’nın temizliği ve Türk Bayraklarıyla donatılması, Atatürk heykelinin bakımı, temizliği ve boyası Büyükşehir Belediye Başkanlığınca sağlanacaktır.
 
ç. Küçükdikili Ermeni Mezalimini Telin Anıtı ile Yeşiloba ve Şehit Duran Şehitliklerinde 05 Ocak 2018 tarihine kadar Şehitliklerin bakım ve temizliği ile törenlerde ses-yayın cihazlarının kurulması Seyhan Belediye Başkanlığınca yapılacak olup, verilen görevlerin yerine getirilip getirilmediği Seyhan Kaymakamlığı tarafından kontrol edilecektir.
 
d. İstasyon Önünde Yapılacak Tören için ses-yayın araçları, şeref tribünü platformu kurulması ve süslenmesi ile kürsü Büyükşehir Belediye Başkanlığınca sağlanacaktır.
 
e. İstasyon Önünde Yapılacak Töreni izlemeye gelenlere TCDD 6. Bölge Müdürlüğünce gölgelik kurulacak olup, gölgeliklere konulacak 250 adet sandalyenin temini ve yerleştirilmesi ise Seyhan Belediye Başkanlığınca sağlanacaktır.
 
f. Atatürk Parkı’ndaki Atatürk Anıtı’na Çelenk Sunma Töreni’nde Valilik çelengi bir polis ve bir jandarma tarafından taşınacağından, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığınca personel görevlendirilecektir.
 
g. Törenler ve diğer tüm etkinliklerde her türlü emniyet ve trafik tedbirleri ile Çelenk Sunma Törenine katılan okul takımlarının tören sonrası İstasyon önündeki tören alanına intikalleri sırasında gerekli trafik tedbirleri İl Emniyet Müdürlüğünce alınacaktır.
 
ğ. İl Sağlık Müdürlüğünce, Atatürk Parkı’nda yapılacak Çelenk Sunma Töreni ile İstasyon önü Uğur Mumcu Meydanı’ndaki tören alanında ve diğer tören yerlerinde yeteri kadar ambulans ve sağlık ekibi görevlendirilecektir.
 
h. Tören alanı çevresinde bulunan TCDD 6. Bölge Müdürlüğü, PTT Başmüdürlüğü ve Türk Telekom A.Ş Bölge Müdürlüğü binalarına Türk Bayrakları ve Atatürk resimlerinin asılması, ilgili kurumlarca sağlanacaktır.
 
ı. Törenler sırasında elektrik kesilme ihtimali göz önüne alınarak programın yapılacağı yerlerin enerji sürekliliğine ilişkin tertip ve tedbirler (Jeneratör dahil) Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafında sağlanacaktır.
 
i. Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Merkez İlçe Belediye Başkanlıklarınca 05 Ocak 2018 Cuma günü, İstasyon Önü Uğur Mumcu Meydanı’nda yapılacak törende töreni izlemeye gelenlere bayrak ve su dağıtımı yapılacaktır.
 
j. Büyüksaat’teki Bayrak Çekme Töreni bitiminde Türkiye Muharip Gaziler Derneği Adana Şubesi Başkanlığı, Türkiye Kuvayı Milliye Mücahitler Derneği Başkanlığı, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şube Başkanlığı, Emniyet Teşkilatı Şehit Aileleri, Malulleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği mensupları Büyükşehir Belediye Başkanlığınca tahsis edilecek asgari 3 adet otobüs ile Atatürk Anıtı'na götürülecektir. Kortejin hazırlanmasından, Büyüksaat’e getirilmesinden ve buradaki törenin yönetiminden İl Milli Eğitim Müdürlüğünce görevlendirilen bir beden eğitimi öğretmeni sorumlu olacaktır.
 
k. 05 Ocak 2018 Cuma günü saat 09.00’da törenle Büyüksaat Kulesi’ne çekilen bayrak, 06 Ocak 2018 Cumartesi günü, aynı saatte Türkiye Muharip Gaziler Derneği Adana Şubesi Başkanlığı, Türkiye Kuvayı Milliye Mücahitler Derneği Başkanlığı, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Başkanlığı, Emniyet Teşkilatı Şehit Aileleri, Maluller Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanlığı ve Adana Şehit Aileleri Malülleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanlığı mensupları tarafından indirilip, Büyükşehir Belediyesine teslim edilecektir.
 
l. Öğrencilerin Yeşiloba Şehitliği ve Küçük Dikili Mahallesi Ermeni Mezalimini Telin Anıtı’nı ziyaret edebilmeleri için, Büyükşehir Belediye Başkanlığınca tahsis edilecek 4 adet otobüs İl Milli Eğitim Müdürlüğünce belirlenecek okullarda saat 13.30’da hazır bulundurulacaktır.
 
m. 6.Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanlığınca, Atatürk Parkı’ndaki Çelenk Sunma Töreni için getirilecek birlik ve askeri bando ile Şehit ve Gazi Derneklerince tören alanına getirilecek üyeler için ihtiyaç duyulacak otobüsler Büyükşehir Belediye Başkanlığınca karşılanacaktır.
 
n. 5 Ocak Adana’nın Kurtuluşu'nun 96. Yıl Dönümü Kutlama Programı çerçevesinde yapılacak törenlere, Çelenk Sunma Töreni dahil tüm resmi kurum ve kuruluşların amir ve yetkilileri katılacaktır.
 
o. 5 Ocak Adana’nın Kurtuluşu’nun 96. Yıl Dönümü Kutlama Programı’nın yazılı ve görsel basında duyurulması, yerel televizyonlarda program yapılması hususu İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünce sağlanacaktır.
 
ö. 03 Ocak 2018 Çarşamba günü Pozantı Kaymakamlığından teslim alınan “Atatürk’ün Mücahitlerinden Adana’ya” isimli Türk Bayrağı, bisikletli sporcular tarafından getirilerek 05 Ocak 2018 Cuma günü tören yerinde Valimiz Sayın Mahmut DEMİRTAŞ’a teslim edilecek olup, Şanlı Bayrağımızın Pozantı’dan Adana’ya taşınması ve teslimi Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü sorumluluğundadır.
 
p. Havanın yağışlı olması halinde tören, Menderes Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak olup, tören alanındaki öğrencilerin salona taşınması Büyükşehir Belediye Başkanlığı otobüslerince sağlanacaktır.
 

HAVANIN YAĞIŞLI OLMASI HALİNDE MENDERES KAPALI SPOR SALONU’NDA YAPILACAK TÖREN

(05 Ocak 2018 Cuma günü saat 10.30’da)
 
Törenin düzen ve uygulaması Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünce koordine edilecektir.
 
a. Saygı Duruşu
 
b. Büyükşehir Belediye Başkanlığı Bandosu eşliğinde törene katılanların iştiraki ile İstiklal Marşı söylenecektir.
 
c. Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılacaktır.
 
ç.  1(Bir) kız ve 1(bir) erkek öğrenci tarafından şiir okunacaktır.
 
d. 03 Ocak 2018 Çarşamba günü Pozantı Kaymakamlığından teslim alınan “Atatürk’ün Mücahitlerinden Adana’ya” isimli Türk Bayrağı, bisikletli sporcular tarafından getirilerek 05 Ocak 2018 Cuma günü tören yerinde Valimiz Sayın Mahmut DEMİRTAŞ’a teslim edilecektir.
 
e. Büyükşehir Belediye Başkanlığı Halk Oyunları Ekibi tarafından yöresel halk oyunları gösterisi yapılacaktır.
 
f. Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “2. Bayrak Şiiri Güzel Okuma Yarışması” nda dereceye giren ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine ödülleri tören alanında Adana Valisi Sayın Mahmut DEMİRTAŞ, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı ile Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından verilecektir.
 
g. Salonun Bayrak ve Atatürk resimleriyle donatılması ve hazırlanması Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Büyükşehir Belediye Başkanlığının katkılarıyla yapılacaktır.
 
ğ. Ses-yayın cihazı ve kürsü Büyükşehir Belediye Başkanlığınca kurulacaktır.
 

Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliğinin 3. maddesi hükmü uyarınca Adana Valisi tarafından onaylanan bu program ilgililere emir, vatandaşlarımıza davetiye niteliğindedir.

 
 
                                                                                                                                                                                                                                        İL KUTLAMA KOMİTESİ