CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN,  "ÜRETİM VE İHRACATTA ADANA YILDIZLARI" ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI
 
 
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli programlarını gerçekleştirmek üzere geldiği kentimizde,"Üretim ve İhracatta Adana Yıldızları" Ödül Törenine Katıldı.
 
Adana Sanayi Odası'nca Sheraton Oteli'nde düzenlenen ödül töreninde konuşan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Vali Mahmut Demirtaş, Adana Milletvekilleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yerel yöneticiler,  kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, oda ve dernek başkanları ile sanayici ve işadamlarının katıldığı törende, "Bir takım çevreler ısrarla Türkiye'nin başına kara bulutlar toplamaya çalışıyor. Halbuki Türk ekonomisi bu tür saldırılara karşı şerbetlidir" diye konuştu.
 
Vatandaşlara çağrıda bulunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, "Yastık altında hala döviz varsa TL'ye çevirelim. Bize ekonomik harp ilan edene bizim de gereğini, milli seferberliği yapmamız lazım" ifadesini kullandı.
 
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, "Kur! bunlar bizim geleceğimizi belirleyemez, bizim geleceğimizi biz belirleyeceğiz. Biz 2002'den bu yana ekonomiyi öyle hale getirdik ki bu tür sarsıntılar ülkemize vız gelir. Kaderimizi beşer planında söylüyorum biz belirleriz. Bunu kimseye asla bırakamayız. Türkiye'nin kaderi üzerinde ekonomik saldırılar döviz gibi makro dengeler üzerinden yapılıyor. 24'ünde siz bu kardeşinize yetkiyi verin faizle nasıl uğraşılır göreceksiniz. Yüksek faiz ile biz ülkemizi ayağa kaldıramayız. Düşük faiz ile bu adımı atmamız gerek.  Bir anda 3 puan arkadan 1.5 puan daha. Doğruyu konuşacağız ki sonunda ulaşmak istediğimiz yere ulaşalım. Yüzde 63'ten biz faizi aldık. Enflasyon 30'du. 4.6'ya kadar indirdik, Batı çıldırdı. Çılgın Türkler  yapıyor. Biz de onlara prim vermedik. " dedi.
 
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, "Yatırımcıyı güçlü kılacaksak faiz düşük olmalı. Girişimci yüksek faizle neyin yatırımını yapacak? Elin bankaları kazanmıyor mu? Japonya eksi faizle çalışıyor, ABD 2'lerde bilemedin 3'te. Onların bankaları böyle çalışıyor da bize ne oluyor. Faizin böyle olduğu bir ülkede siz yatırım yapabilir misiniz? Bunu değiştireceğiz, bu işin lamı cimi yok" dedi.
 
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye'nin daha öncesini bir kenara bırakıyorum. Sadece son 5 yılda maruz kaldığı saldırılar olmasaydı iki üç basamak ilerideydik. Sınır ötesi operasyonlarımız ile herkese çok daha derin, tarihi mesajlar verdik. Kardelen çiçeği gibi en zor şartlarda boy veren bir iş dünyamız olduğu sürece Allah'ın izniyle bu ülke ayaklarına vurulmaya çalışılan hiçbir prangaya izin vermez" diye konuştu.
 
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmalarının ardından, "Üretim ve İhracatta Adana Yıldızları" töreninde dereceye giren sanayici ve işadamlarına ödülleri verildi.