ADANA’DA “ADALET KÖPRÜSÜ OLMAYA VAR MISIN PROJESİ” HAYATA GEÇİRİLDİ
 
Vali Mahmut Demirtaş, Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş ile Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çukurova Üniversitesi ve Adana Sanayi Odası işbirliğiyle düzenlenen "Adalet Köprüsü Olmaya Var Mısın Projesi" etkinliğine katıldı.
 
Adalet Bakanlığı Adana Göltepe Eğitim Tesisleri’nde düzenlenen programa Vali Mahmut Demirtaş ve Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş’ın yanı sıra Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile proje uygulayıcıları katıldı.
 
Proje kapsamında aralarında şiddet mağduru kadın, suça sürüklenen çocuk ve uyuşturucu suçlularının da bulunduğu toplam 50 mağdur ve suç failine, doktorlar ve iş adamlarının da olduğu gönüllü kişiler tarafından yaşam koçluğu yapılması amaçlanıyor.
 
Vali Mahmut Demirtaş, projeyi çok önemli bulduklarını belirterek, “Suçun önlenmesi, mağdurun desteklenmesi ve hükümlülerin toplumla bütünleşmesi amacıyla hazırlanan projeyi destekliyor, emeği geçenleri tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi.