VALİ DEMİRTAŞ, KEMAL SERHADLI POLİS MESLEK YÜKSEKOKULU 22. DÖNEM MEZUNİYET TÖRENİ'NE KATILDI
 
 
 
Kemal Serhadlı Polis Meslek Yüksek Okulu 22. Dönem Mezuniyet Töreni, Vali Mahmut Demirtaş'ın katılımıyla gerçekleştirildi.
 
Mezuniyet törenine Vali Mahmut Demirtaş'ın yanı sıra Adana Milletvekilleri Ahmet Zenbilci ve Abdullah Doğru, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile öğrencilerin aileleri katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende mezunlar adına bir konuşma gerçekleştiren dönem birincisi polis memuru Ahmet Yasan, yaş kütüğüne plaket çakmasının ardından diplomasını Vali Demirtaş’ın elinden aldı.
 
Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Naim Cengiz’in konuşmasıyla devam eden programda, bir konuşma gerçekleştiren Vali Mahmut Demirtaş, fevkalade anlamlı bir tören için bir araya geldiklerini dile getirerek ‘’Evlatlarımız bugün ömür boyu sadık kalacakları yeminlerini ederek, yaşamlarının yeni bir evresine daha adım atacaklardır. Aileleri olarak sizler, büyükleri olarak bizler, evlatlarımızın bugünlerini görmekten büyük bir kıvanç duymaktayız. O sebeple sözlerimin başında tüm evlatlarımıza yeni görevlerinde şimdiden üstün başarılar ve kolaylıklar diliyorum.’’ dedi.
 
Biz Bu Toprakların Misafiri Değil, Ev Sahibiyiz.
 
Üç kıtanın birbirine en çok yaklaştığı, transit yol güzergâhlarının kesiştiği noktada, dünyanın en kritik coğrafyasında yaşadığımızı belirten Vali Demirtaş, ‘’Tabiri caizse ateş çemberinin ortasında, dik duruşumuzla, umudunu bize bağlayanların umudu; yönünü bize dönenlerin yüzlerindeki tebessüm olmaya var gücümüzle çalışıyoruz.
 
Tarihimizin ve medeniyetimizin bizlere yüklediği sorumluluğun bilinciyle, etrafımızdaki yangınları söndürmenin gayretini de gösteriyoruz. Zira biz, bu toprakların misafiri değil, ev sahibiyiz. Biz, bu coğrafyada yolcu değil, hancıyız. Biz, Anadolu'nun öz evlatlarıyız.’’ dedi.
 
Bu toprakları yurt tutmanın, vatan kılmanın, buralarda ayakta kalmanın bedelinin ağır olduğunu ifade eden Vali Demirtaş,  ‘’O nedenle her alanda olduğu gibi güvenlik alanında da çağın gereğine uygun üst düzey beşeri ve teknolojik yatırımları hayata geçiriyoruz.  Yerli ve milli teçhizatlarla ve bunları kullanma yeteneğine sahip insan kaynağımızla, dostlarımıza güven vermeye, düşmanlarımıza korku salmaya devam ediyoruz.’’ şeklinde konuştu.
 
İnsanımız, Bizim İçin En Kıymetli, En Değerli Varlığımızdır
 
Konuşmasının devamında yeni mezun polislere da seslenen Vali Demirtaş,  ‘’Bugünden itibaren sizler de sadece suçu ve kötülüğü, kin ve nefreti önlemek için değil; huzur ve emniyeti, iyilik ve güzelliği insanlar arasında tesis etmek için, bütün benliğinizle çalışmalısınız. Görevinizi icra ederken medeniyetimizin bizlere miras bıraktığı değerlerden zerre miktarı sapmamalısınız.  Bilmelisiniz ki insanımız, bizim için en kıymetli, en değerli varlığımızdır. Onları kıracak, üzecek, rencide edecek tavır ve davranışlardan uzak durmalısınız. Bizi büyük millet, güçlü devlet kılan en önemli özelliğimizin birlik, beraberlik ve kardeşliğimiz olduğunu bir an olsun unutmamalı; bunları kuvvetlendirecek sebepleri çoğaltmalısınız. Taşıyacağınız en büyük rütbenin, geleceğiniz en yüce makamın ‘İyi Bir Polistir’ ifadesinden geçtiğini aklınızdan asla çıkarmayın. Dolayısıyla mesleğinizi bu doğrultuda icra edin ve bu istikametten katiyen ayrılmayın. ‘’ dedi.
 
 ‘’Ülkemizin ve milletimizin 15 Temmuz misali acı bir tecrübeyi bir daha yaşamaması adına FETÖ, PKK, DEAŞ, DHKP-C gibi illegal yapılarla ilginiz, iltisakınız kesinlikle olmamalı; tek bağınız, tek bağlılığınız aziz milletimize ve yüce devletimize olmalıdır.’’ diyen Vali Demirtaş,  polis adaylarına saflarının, milletimizin safı; taraflarının devletimizin tarafı olması gerektiğini ifade ederek aslolanın asil milletimiz, aziz vatanımız, şanlı devletimiz ve ay yıldızlı al bayrağımız olduğunu kaydetti.
 
Bu vesile ile evlatlarını vatana, vatanı evlatlarına emanet eden anne-babalara, değerli ailelere şükranlarını sunduklarını ifade eden Vali Demirtaş,  ‘’Eğitim süreçleri boyunca, gençlerimizden emeklerini esirgemeyen kıymetli hocalarımıza teşekkür ediyorum. Edecekleri yeminle emniyet teşkilatımıza güç katacak Polislerimize, yeni görevlerinde bir kez daha kolaylıklar ve başarılar diliyorum.’’ dedi.
 
Vali Mahmut Demirtaş'ın konuşmasının  ardından tören, Kemal Serhadlı Polis Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin meslek yeminini edip aileleriyle kucaklaşmasıyla son buldu.