T.C.
ADANA VALİLİĞİ
İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
 
                                                                                         
                
BASIN BÜLTENİ
 
 
 
Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2018 yılı Ağustos ayı içerisinde toplam 206.166 araç kontrol edilmiştir.
 
Ağustos ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 2.548 araç trafikten men edilmiş, 422 sürücünün ehliyetine el konulmuştur.
 
Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2018 yılı Ağustos ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 479 maddi hasarlı, 457 yaralamalı, 8 ölümlü olmak üzere toplam 944 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda maalesef 764 vatandaşımız yaralanmış, 9 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.
 
Valiliğimizce, İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülmektedir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
 
Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, diğer sürücülere ve yayalara saygılı olmaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no’ lu Polis ve Jandarma telefonlarına bildirilmesi hususlarında vatandaşlarımızın ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 
 
                                                                                                                                                                                                          A D A N A  V A L İ L İ Ğ İ