İL KOORDİNASYON KURULU 2017 YILI 4. TOPLANTISI, VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ’IN BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
 
Valilik Toplantı Salonu’nda, Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında gerçekleştirilen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısına, kurul üyelerini oluşturan kamu kurum ve kuruluşları ile yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
 
2017 yılı yatırım programında merkezi idare ve yerel yönetimler tarafından gerçekleştirilen ve yatırım programında yer alan projelerin yapım aşamanın ayrıntılarıyla ele alındığı toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Demirtaş, yapımı devam edilen ve başlatılması planlanan kamu hizmetlerine büyük önem verdiklerini söyledi.
 
FESTİVALLER, İLİMİZİN TANITIMINA ÖNEMLİ KATKI SAĞLIYOR
 
Vali Mahmut Demirtaş, yatırım programında yer alan projelerin öngörülen sürelerde tamamlanması için ilgili kurum ve kuruluşlar nezdindeki gerekli işbirliğinin sağlanmasının yanı sıra koordineli çalışılmasının da büyük önem arz ettiğine dikkat çekti ve “Merkezi hükümetimizin sağladığı bütçe ile ilimizdeki yatırımları yaşama geçirmeye devam ediyoruz. Projelerimizin gerçekleşme oranı sevindirici boyutta. Bu arada Adana ilimiz geçtiğimiz hafta yoğundu, önümüzdeki hafta da yoğun olacak. Geçen hafta Adana Film Festivali vardı. Önümüzdeki günlerde de bu yıl ilk kez gerçekleştireceğimiz ve üç gün boyunca sürecek olan Adana Lezzet Festivali başlayacak. Bu tür etkinliklerin ve festivallerin ilimizin adını tüm dünyaya duyurmak açısından bizler için ayrıca sevindirici gelişmeler. Yatırım programlarımıza yönelik gelinen aşamaları değerlendirme, kurumlar arası işbirliği ve diyaloğu geliştirme fırsatı bulduğumuz toplantımız vesilesiyle, Adana Lezzet Festivali’ne davet ettiğimiz tüm kurul üyelerimize, ilimizdeki projelerin yaşama geçirilmesi yönündeki gayret ve çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
 
Adana İl Koordinasyon Kurulu 2017 Yılı 4. Toplantısı, yatırım programında yer alan projelerin gerçekleştirilme oranları, maliyet ve ödenek tablosunun değerlendirilmesi, yatırımcı kurum ve kuruluşlarca yürütülen projelerde gelinen aşamanın analiz edilmesi, hedeflere ilişkin sunumların yapılması ile katılımcıların görüş ve önerilerini dile getirilmesiyle sürdü.