VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ’IN, 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ”NİN 102. YILDÖNÜMÜ MESAJI
 
Dünyada eşi benzeri görülmemiş bir azim ve kararlılıkla, yüreklerde yanan özgürlük ve bağımsızlık ateşinin, vatan sevgisi ve imanla harmanlanarak yazıldığı, tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı olan '18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 102. gurur yıldönümünde;  Çanakkale Zaferi’nin; tarih boyunca onuruyla yaşamış, geçmişi zaferlerle dolu olan ve Anadolu’nun bağrındaki bu şanlı tarihin izleri üzerinde kurulan güzel ülkemize vurulmak istenen kelepçeleri yakıp eriten bir ateş olduğu gerçeğini asla unutmuyoruz.
 
Aziz Şehitlerimizin sergilediği destansı kahramanlığın ışığında;  rengini şehitlerimizin döktüğü kandan alan ay yıldızlı bayrağımızı,  büyük bir inanç, coşku ve gururla dalgalandıracağımızı, tarih boyunca milli ve manevi değerlerine yürekten bağlı bir millet olarak özgürlüğümüz ve bağımsızlığımızdan asla taviz vermeyeceğimizi tüm dünyaya bir kez daha kararlılıkla ve yüksek sesle haykırıyoruz.
 
Bilinmelidir ki Aziz milletimiz; Birlik ve beraberliğimizi, Kardeşliğimizi, Huzurumuzu ve toplumsal barışımızı bozmaya yönelik hain odakların amaçlarına ulaşmalarına asla izin vermeyecek, asla müsamaha göstermeyecek, gerekli yanıtı her koşulda verecektir.
 
Tüm etnik kökenleriyle tarih boyunca birlikte barış içinde yaşamış olan milletimizi bölme gayretleri beyhude çabalar olmaktan öteye gidemeyecek, Tarih boyunca her türlü zorluğa göğüs geren asil milletimiz bu vatan topraklarında özgürce, milli birlik ve beraberlik içinde yaşamaya devam edecektir.
 
 
Bu duygularla, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ebediyete intikal eden bütün şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, daima sahip çıkacağımız şehit aileleri ve yakınları ile milletimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.