T.C.
ADANA VALİLİĞİ
Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
Sayı   :52675173-880-E.36890 03/11/2017
Konu :10 Kasım Atatürk'ün Ölümünün
79. Yıl Dönümü Anma Programı
 
Atatürk'ün Ölümünün 79. Yıl Dönümü Anma Programı çerçevesinde;
 
10 Kasım 2017 Cuma günü saat 08.55'te Atatürk Parkı'ndaki Atatürk Anıtı'nda yapılacak Çelenk Sunma Törenini müteakip saat 10.00'da Çukurova Üniversitesi Rektörlüğünce, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanlığı katkılarıyla Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi'nde anma programı yapılacak olup, Büyükşehir Belediye Başkanlığı Türk Sanat Müziği Topluluğunca, 10 Kasım 2017 Cuma Günü saat 19.00'da 75. Yıl Sanat Galerisi'nde "Atatürk'ün Anısı Olan Şarkılar" konser programı icra edilecektir.
 
Buna göre;
 
1- İl Emniyet Müdürlüğünce, 10 Kasım 2017 Cuma günü tören yapılacak yerlerde her türlü emniyet ve trafik tedbirleri alınacaktır.
 
2- İl Sağlık Müdürlüğünce, tören ve anma programının yapılacağı yerlerde yeteri kadar ambulans ve sağlık ekibi görevlendirilecektir.
 
3- Atatürk Parkı'ndaki Atatürk Anıtı'na Çelenk Sunma Töreni için ses yayın cihazı ve kürsü, Atatürk Parkı'nın temizliği ile Bayrak ve Atatürk heykelinin bakımı, temizliği ve boyası ile Türk Bayraklarıyla donatılması ve 75. Yıl Sanat Galerisi'nde icra edilecek olan konser programı ile ilgili gerekli çalışmaların yapılması Büyükşehir Belediye Başkanlığınca sağlanacaktır.
 
4- 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanlığınca tören alanına getirilecek askeri birlik ve askeri bando ile şehit ve gazi derneklerince tören alanına getirilecek üyeler için ihtiyaç duyulacak otobüsler Büyükşehir Belediye Başkanlığınca sağlanacaktır.
 
5- Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi'nde 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanlığı katkılarıyla yapılacak anma programının organizesi, yönetimi ve her türlü düzeni Çukurova Üniversitesi Rektörlüğünce sağlanacaktır.
 
6- Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü ve fabrikalar sirenlerini, motorlu araçlar ve lokomotifler klaksonlarını saat 09.05'te 2 dakika çalmak suretiyle anmaya katılacaklardır; ayrıca Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğünce, sirenlerin vaktinde çalmasını temin maksadıyla tören alanında iki personel görevlendirilerek ilgili personellerin tören sorumlusu ile irtibata geçmesi sağlanacaktır.
 
7- Törenler sırasında elektrik kesilme ihtimali göz önüne alınarak programın yapılacağı yerlerin enerji sürekliliğine ilişkin tertip ve tedbirler (jenaratör dahil) Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından sağlanacaktır.
 
8- Çelenk Sunma Töreninde Valilik çelengi 1 (bir) polis ve 1 (bir) jandarma tarafından taşınacağından İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığınca personel görevlendirilecektir.
 
9- Atatürk'ün ölümünün 79. Yıl Dönümü nedeniyle 10 Kasım 2017 Cuma günü yapılacak Anma töreni programının halkımıza yazılı ve görsel basında duyurulması İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünce sağlanacaktır.
 
Ayrıca yukarıda belirtilmeyen görev, yetki ve sorumluluklar, Atatürk'ün Ölümünün 79. Yıl Dönümü Anma Programı Kitapçığı'nda belirtilen görevlendirmeler doğrultusunda yerine getirilecektir.
 
Bilgi ve gereğini rica ederim.
 
                                                                                                                                                                                                                                                                         Mustafa YAVUZ
                                                                                           Vali a.                                                                                                                                   Vali Yardımcısı
 
DAĞITIM :
Gereği:        Bilgi:
6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon
Komutanlığına
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığına
Çukurova Üniversitesi Rektörlüğüne
Adana İl Jandarma Komutanlığına
Adana İl Emniyet Müdürlüğüne
Adana İl Basın ve Halkla İlişkiler
Müdürlüğüne
TCDD 6. Bölge Müdürlüğüne
Adana Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğüne
Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğüne
Adana İl Sağlık  Müdürlüğüne
TEDAŞ Adana İl Müdürlüğüne Adana Özel Kalem Müdürlüğüne