T.C.
ADANA VALİLİĞİ
İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
 
 
BASIN DUYURUSU
 
 
Adana İl Jandarma Komutanlığınca, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 80’inci yıldönümü kapsamında; Sarıçam-Mustafalar Mahallesinde bulunan Çamlık İlkokulu’nda düzenlenen “10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni”ne katılım sağlandı.
 
Adana İl Jandarma Komutanlığı Çocuk ve Kadın Kısım Amirliği ve Sarıçam İlçe Jandarma Komutanlığı personelinin de katıldığı anma töreninin ardından öğrencilere jandarmanın tanıtılması, güncel ve kültürel konularda bilgilendirilmeleri ve okurken eğlenceli vakit geçirmeleri maksadıyla hazırlanan “Jandarma Çocuk Dergisi” dağıtıldı.
 
Okul yöneticileri ve öğrenciler tarafından sevgi ve coşku ile karşılanan jandarma personeli çocuklarla sıcak ve samimi sohbet etmiş, jandarmayı tanıtıcı bilgilendirmede bulunmuştur. Sınıf sıralarında çocuklarla oturan jandarma personeli Jandarma Çocuk Dergisini çocuklarla birlikte incelemiş, anı ve tecrübelerini paylaşıldı.
 
Ziyaret esnasında kadın astsubayları karşısında gören 3’üncü sınıf öğrencisinin korkarak sıranın altına saklanması üzerine, çocuğun annesi çocuğunun askerden korktuğunu, bu nedenle saklandığını belirtmiştir. Duruma kayıtsız kalmayan kadın astsubaylar çocuğa bir anne şefkati ile yaklaşarak, onunla yakından ilgilenmiş ve sevgisini kazanmış; askere korku değil, sevgi ve güven duyması sağlandı.
 
Yaşadıkları mutluluk gözlerinden okunan çocuklar kendilerine sevgi ve ilgi gösteren jandarma personeline çok teşekkür etti.
 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.