VALİ DEMİRTAŞ, YUMURTALIK İLÇESİNDE MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİ İÇİN YAPTIRILAN “METİP” OKUL VE HİZMET BİNASINDA İNCELEMELERDE BULUNDU
 
Vali Mahmut Demirtaş, Adana Valiliğince düzenlenen “Mevsimlik Gezici Tarım İşçilerinin Çalışma ve Sosyal Hayatlarının İyileştirilmesi Projesi” (METİP) kapsamında Yumurtalık ilçesinde yaptırılan okul ve hizmet binasını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
 
İncelemeler sırasında Vali Yardımcısı Murat Süzen, Karataş Kaymakamı Durmuş Gençer ve İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun da hazırda bulundu.
 
Vali Mahmut Demirtaş, mevsimlik tarım işçilerinin sosyal hayatlarını iyileştirmek amacıyla  Yumurtalık ilçesi Sadiye (Yeşilköy) Mahallesi’nde yapılan ve anaokulu olarak hizmet vermeye başlayan binada incelemelerde bulunduktan sonra yetkililerden bilgi aldı ve okulda öğrenim gören öğrencilerle vakit geçirdi.
 
Yeni projelerin yapılacağı Yumurtalık ilçesi Şeyhganim Mahallesi’ndeki arazilerde de incelemeler yapan Vali  Demirtaş,  incelemelerin ardından yaptığı açıklamada tarım işçileri ve ailelerinin hayat standartlarını yükseltmeyi amaçladıklarını ve bunun için ellerinden gelen gayreti göstermeye devam edeceklerini dile getirdi.