VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ, ULUSLARARASI PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI”NDA BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ
 
Vali Mahmut Demirtaş, bu yıl 6. sı düzenlenen ve gelenekselleşme yolunda emin adımlarla ilerleyen , 'Nisan'da Adana'da Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı Bilgilendirme Toplantısı”nda yerel ve ulusal ölçekte yayın yapan basın kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi.
 
Hilton-SA Oteli’nde düzenlenen bilgilendirme toplantısına Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, karnavalın fikir öncüsü Ali Haydar Bozkurt ve destek veren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
 
Vali Demirtaş, “Portakal Çiçeği Karnavalı, Kentin Tanıtımına Önemli Katkı Sağlıyor"
 
Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına, basın mensuplarına hitap eden Vali Mahmut Demirtaş, son yıllarda Adana’nın tanıtıma yönelik çalışmaların önemli bir ivme kazandığını ve Adana’nın güzelliklerini, insanlarının misafirperverliğini yansıtan Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nın, kentin tanıtımına önemli katkı sağladığını belirtti.
 
Vali Demirtaş, "İlimiz, Bir Kültür ve Sanat şehri Olma Yolunda İlerliyor"
 
Valilik olarak, geçen yıl ilk kez düzenlenen Adana Lezzet Festivali, Adana Film Festivali çeşitli etkinlikleri desteklemeye devam edeceklerini kaydeden Vali Demirtaş, “ Nisan’da bir başka güzel olan kentimiz, bir kültür ve sanat şehri olma yolunda ilerliyor. Bu yıl 6.sı düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı, kentimizin sahip olduğu güzelliklerin yanı sıra iklimi gibi sıcak insanlarımızın misafirperverliğini gözler önüne seriyor. Bu tür etkinlikler, kentimizin güzel yönlerini tüm dünyaya gösteriyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, tüm vatandaşlarımızı etkinliklere davet ediyorum” dedi.
 
Karnavala destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ile karnavalın fikir öncüsü Ali Haydar Bozkurt da yaptıkları açıklamalarda. Karnavalın her geçen yıl daha da gelişip büyümesinin sevindirici olduğunu belirtti.
 
Bilgilendirme toplantısı, basın mensuplarının sorularının yanıtlanmasıyla son buldu.