ŞEHİTLER MEHMET GÜRSES İLE MUSTAFA YILMAZ MEMLEKETLERİ ADANA’DA SON YOLCULUKLARINA UĞURLANDI
 
Diyarbakır-Bismil karayolunda askeri araçların geçişi sırasında bölücü terör örgütü mensuplarınca tuzaklanan patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Mehmet Gürses ile Mustafa Yılmaz memleketleri Adana’da son yolculuklarına uğurlandı.
 
Şehit Mehmet Gürses için Sabancı Merkez Camii’nde düzenlenen törene Vali Mahmut Demirtaş, Adana Milletvekilleri Fatma Güldemet Sarı, Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Hakan Atınç, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehidin yakınları ile vatandaşlar katıldı.
 
Burada düzenlenen törende şehit Mehmet Gürses için dualar edilip, helallik alındı. Sabancı Merkez Camii’ndeki törenin bitiminde şehit Mehmet Gürses’in naaşı, konvoy eşliğinde getirildiği Asri Mezarlığı’nda, Kur’an-ı Kerim’den sureler okunması ve edilen dualar eşliğinde toprağa verildi.
 
Tören bitiminde şehidin ailesi ve yakınlarına başsağlığı ve sabır dileyen Vali Mahmut Demirtaş, hain terör örgütlerinin amaçlarına asla ulaşamayacaklarını söyledi.
 
Aynı olayda yaşamını yitiren Şehit Mustafa Yılmaz için de memleketi Pozantı’da cenaze töreni düzenlendi.
 
Vali Yardımcısı Mustafa Aydın, ilçe jandarma ve emniyet yetkilileri, şehit ailesi ve yakınları ile vatandaşların katıldığı törende, şehit Mustafa Yılmaz, Pozantı’nın Alpu Köyü mezarlığında, okunan Kur’an-ı Kerim ve dualar arasında son yolculuğuna uğurlandı.