VALİ DEMİRTAŞ, ŞEHİT PİLOT YÜZBAŞI SERHAT SIĞNAK İÇİN DÜZENLENEN MEVLİD-İ ŞERİF PROGRAMINA KATILDI
 
Vali Mahmut Demirtaş ve Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş,  Şırnak’ın Şenoba ilçesinde terörle mücadele kapsamında uçuş icra ederken askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Pilot Yüzbaşı Serhat Sığnak için düzenlenen mevlid-i şerif programına katıldı.
 
Yüreğir ilçesi Yavuzlar Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Kültür Evi’nde düzenlenen mevlid-i şerif programına Vali Mahmut Demirtaş ve Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş’ın yanı sıra Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Yusuf Yalçın, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, kamu kuruluşu temsilcileri şehidin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Kuran-ı Kerim tilaveti ve Şehit Pilot Yüzbaşı Serhat Sığnak’ın özgeçmişinin okunması ile başlayan mevlid-i şerif programı, Şehidin adına yazılan şiirin okunması ile devam etti. En kıymetli varlığını toprağa veren Şehidin annesi Semiha Sığnak da duygu ve  düşüncelerini katılımcılarla paylaştı.
 
Mevlitte şehidin ailesi ile yakından ilgilenen Vali Mahmut Demirtaş ve Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş, Şehit Pilot Yüzbaşı Serhat Sığnak’a Allah’tan rahmet, şehidin ailesine ve yakınlarına başsağlığı temennisinde bulundular.
 
Devlet ve millet olarak şehitlerin emaneti olan ailelerinin daima yanlarında olmaya devam edeceklerini hatırlatan Vali Demirtaş; ülkenin bölünmez bütünlüğüne, vatandaşların huzur ve güvenliğine, barışa ve kardeşliğe kast etmeye çalışan hain odakların asla başarıya ulaşamayacağını vurguladı.