ADANA'DA 6-7-8 EKİM TARİHLERİNDE DÜZENLENECEK 'ADANA LEZZET FESTİVALİ', VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ’IN KATILIMIYLA TANITILDI
 
Adana'da 6-7-8 Ekim tarihlerinde düzenlenecek 'Adana Lezzet Festivali', Vali Mahmut Demirtaş, Belediye Başkanları ve Oda Başkanlarının katılımıyla tanıtıldı.
 
Sheraton Oteli'nde düzenlenen toplantıya Vali Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili  Ramazan Akyürek ile  Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Yüreğir Belediye Başkan Vekili Mehmet Gildir, ADASO, AOSB, ATO ve ATB başkanlarıyla çok sayıda kurum temsilcisi katıldı.

Vali Mahmut Demirtaş burada yaptığı konuşmada, Adana'nın Portakal Çiçeği Karnavalı, Adana Film Festivali, Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali, Kebap Festivali ve Rock Festivali ile çok önemli bir atılım yaptığını anlatarak, birliktelik ruhuyla kentin tanıtımı için çaba gösterdiklerini söyledi.  
 
Adana'ya yakışan bir etkinlik yapılacağını aktaran Vali Demirtaş, "Adana'nın potansiyelini nasıl daha iyi tanıtırız diye çaba gösteriyoruz. Festival tarihlerinde kimse başka program yapmasın. Herkesi festivale bekliyoruz" dedi.
 
Toplantıda söz alan Belediye Başkanları da herkesi Adana'ya festivale davet etti.
 
NELER YAPILACAK?
 
Adana Valiliği himayesinde, kamu ve özel kurumlar ile sivil toplum kuruluşlarının ortaklığında 6-7-8 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek festivalde, Adana Kebabı başta olmak üzere, ciğer, şırdan, bici bici, analıkızlı çorbası, mumbar ve diğer yöresel yemekler de katılımcılara sunulacak.
 
Merkez Park içerisinde hazırlanan geniş bir alanda Adana lezzetleri görücüye çıkacak. Alanda kurulacak 100'den fazla stantta lezzet ustaları ve şefler, farklı Adana lezzetlerini gastro şovlar ile konuklara tanıtacak.
 
Ayrıca bu lezzetler için atölye çalışmaları da gerçekleştirilecek. 'Hasat turizmi' ile de farklı bir içeriğe sahip olacak etkinlikte özel bir program hazırlandı.
 
Türkiye'nin dört bir yanından gelip etkinliğe katılacaklar, narenciye, zeytin ve pamuğun hasadı deneyimi yaşayacak. Konserlerle renklenecek festivalde, şehir dışından gelenler yöreye özgü lezzetlerin yaşatıldığı bölgelere geziye götürülecek.