VALİ DEMİRTAŞ, KUTSAL TOPRAKLARA GİDEN HACI ADAYLARINI UĞURLADI
 
Vali Mahmut Demirtaş, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın organizasyonuyla hac ibadetini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek hacı adaylarını uğurladı.
 
Adana Havalimanı’nda düzenlenen uğurlama törenine Vali Mahmut Demirtaş, hacı adayları ile yakınları katıldı.
 
Heyecan, coşku, mutluluk ve duygusal anların yaşandığı uğurlama töreninde konuşan Vali Mahmut Demirtaş, hacı adaylarının mutluluk ve sevincini paylaştığını söyledi.
 
Vali Demirtaş, devlet ve millet olarak duaya çok ihtiyaçları olduğunu belirterek, “Çok değerli hacı adaylarımız. Şimdiden ibadetlerinizi tebrik ediyor, kutluyorum.  Allah-u Tealâ ibadetlerinizi kabul etsin. Hacda yapılan duaların ve ibadetlerin değeri çok büyüktür. Mekke’de Kâbe-i Muazzama’da, Medine’de Peygamber Efendimizin başucunda dualar edeceksiniz. Dualarınızda bizleri unutmayın. Vatanımızın birliği, bütünlüğü ve bu topraklarda ebediyete kadar devam edecek olan milletimizin kardeşliği için dualarınızı eksik etmeyin. Sizleri Allah’a emanet ediyoruz. Sağlıkla gidin sağlıkla gelin” diye konuştu.
 
İbadetlerin kabulü için duaların edildiği uğurlama töreninde Vali Demirtaş, hacı adayları ile tek tek ilgilenerek, “Yolunuz açık olsun. Allah ibadetlerinizi kabul etsin” dedi.
 
Vali Demirtaş, yapılan duaların ardından hacı adaylarını kutsal topraklara uğurladı.