GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ'NCE DÜZENLENEN İFTAR PROGRAMI, AB BAKANI ÖMER ÇELİK VE VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ’ IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
 
 
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nce  Düzenlenen İftar Programı, Avrupa Birliği Bakanımız Sayın Ömer Çelik ve Vali Mahmut Demirtaş’ın Katılımıyla Gerçekleştirildi
 
Adana 5 Ocak Stadyumunda düzenlenen iftar programına AB Bakanımız ve Başmüzakerecimiz Sayın Ömer Çelik ve Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Adana Milletvekilleri Tamer Dağlı, Mehmet Şükrü Erdinç ve Zülfikar İnönü Tümer, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, milli sporcu Kenan Sofuoğlu, spor kulüplerinin yöneticileri, sporcular, vatandaşlar ve davetliler katıldı.
 
Milli sporcu Kenan Sofuoğlu'nun açılış konuşmasının ardından katılımcılara hitap eden Vali Mahmut Demirtaş konuşmasına, "Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzün organizasyonuyla yarınlarımızın teminatı gençlerimizle bir araya geldiğimiz iftar programına hoş geldiniz diyor; sizleri saygıyla selamlıyorum" sözleriyle başladı.
 
Vali Mahmut Demirtaş, iftar programındaki konuşmasında şu ifadelere yer verdi; "Sayın Bakanım, Kıymetli Konuklar. Öncelikle bugün gençlerimizle böylesine müstesna bir iftar sofrasında bir araya gelmekten duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Bu vesileyle hepinizin Ramazan ayını tebrik ediyor, nice Ramazanlara ulaşmayı Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.
 
VALİ DEMİRTAŞ, "İNSAN KAYNAĞIMIZ, EN DEĞERLİ HAZİNEMİZDİR"
 
"Sevgili Gençler, dünyadaki en kıymetli madenlerden daha değerli bir hazinenin sahibiyiz. Yetişmiş insan kaynağımız ve beşeri zenginliğimizle geleceğe güvenle bakan ülkelerin başında geliyoruz. 18 yaş altında yaklaşık 20 milyon genç nüfusa sahip olmak, birçok sorumluluğu da beraberinde getirmektedir. Onları çağın gerektirdiği bilgi ve beceri ile donatırken, mutlaka bir sanat veya spor dalı ile ilgilenen bireyler olarak da geleceğin dünyasına hazırlamalıyız.
 
Bu hususta en büyük görev kuşkusuz Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğümüze ve spor kulüplerimize düşüyor. Gençlik merkezleri vasıtasıyla; sportif, sanatsal ve kültürel faaliyetlerle gençlerimizin kişisel, sosyal ve ahlaki gelişimlerine önemli ölçüde katkı sağlamalıyız. Sevgili Gençler; Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için çok önemli hedeflerimiz var. Bu hedefleri tarihimizden, kültürümüzden, kadim medeniyetimizden aldığınız ilhamla sizler hayata geçireceksiniz. Milli ve manevi değerlerine bağlı, gelenek ve göreneklerini yaşatan, yüreği vatan aşkıyla çarpan bir nesil görmek, geleceğe dair umutlarımızı diri tutmaktadır.
 
VALİ DEMİRTAŞ,"GENÇLERİMİZLE, GELECEĞE GÜVENLE BAKIYORUZ"
 
"Sizler vatanımızın, ay yıldızlı bayrağımızın, şanlı devletimizin ve aziz milletimizin umudusunuz. Birliğiniz, dirliğiniz, beraberliğiniz daim olsun. Yolunuz açık ve aydınlık, başarı her zaman sizinle olsun.
 
Gelecek yıl bu iftar programımızı inşallah yeni Adana Şehir Stadyumunda düzenleyeceğimizi hatırlatıyor; bugünkü iftar programının gerçekleşmesinde emeği geçen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Bu vesile ile milletimizin istikbali gençlerimizi muhabbetle kucaklıyorum. Yarın başlayacak yaz tatilinizi sağlık, mutluluk ve huzurla geçirmenizi diliyorum. Yaklaşan Kadir Gecenizi ve Ramazan Bayramınızı da şimdiden tebrik ediyor;  sizleri saygıyla selamlıyorum."
 
BAKAN ÇELİK; "SPORCULARIMIZLA BİR ARADA OLMAKTAN BÜYÜK BİR ONUR DUYUYORUM"
 
Avrupa Birliği Bakanımız Sayın Ömer Çelik ise Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü tarafından 5 Ocak Fatih Terim Stadyumu'nda düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada, bugün çok güzel bir iftar programı düzenlendiğini, sporcularla ve onların hocalarıyla bir arada olduklarını söyledi. Bu kadar sporcuyla birlikte olmanın kendileri için büyük bir şans ve mutluluk olduğunu ifade eden Bakanımız Sayın Ömer Çelik, sporcuların çok önemli başarılara imza attığını, onların önemli yerlerde Türkiye'yi temsil ettiğini bildiklerini kaydetti.
 
BAKAN ÇELİK, "SPORU ve SPORCULARIMIZI DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ"
 
"Bir ülkenin gelişmişlik seviyesiyle o ülkede sporun gelişmesi arasında doğrudan bir bağlantı olduğunun altını çizen Bakanımız Sayın Ömer  Çelik, şöyle devam etti:
 
"Pek çok yerde spor tesisleri bulunması, sporcuların desteklenmesi hususunda son derece yetersiz şartlardayken bugün Türkiye'nin pek çok yerinde, illeri geçtik; ilçelerde bile son derece önemli spor tesisleri var. Adana'nın her yerini de bu spor tesisleriyle donatmaya devam ediyoruz. Hükümetlerimiz döneminde spora verilen önemin en büyük sebeplerinden bir tanesi, gençliğimize, genç sporculara, kardeşlerimize sahip çıkmaktır. İkincisi de Türkiye'nin sesini sporun her bir alanında dünyaya daha çok duyurmaktır. Bunu giderek daha çok ve daha güçlü bir şekilde yapıyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemde de sporu destekleme, teşvik etme, sporcuyu destekleme şeklindeki bu politikalarımıza devam edeceğiz. Ülke geliştikçe, büyüdükçe, ülkede istikrar oldukça bu konudaki gelişmeler de aynı hızla devam edecek. 24 Haziran seçimlerinden sonra da aynı istikrar, aynı güç devam ettiği zaman bütün bunları daha büyük başarılara imza atacak, bu çıtayı daha yükseklere çıkaracak şekilde yolumuza devam edeceğiz."
 
BAKAN ÇELİK, "BİRLİĞİMİZİ ve BERABERLİĞİMİZİ DAİMA KORUYACAĞIZ"
 
Konuşmasında, spora ve sporculara daima destek verdiklerini vurgulayan Sayın Çelik, "Ülkemizin birliği, dirliği için de yola devam ettiğimiz müddetçe önümüze herhangi bir engel çıktığında bu engeli aşmamız çok kolay oluyor. Bu engelleri aşarak, Türkiye'yi her alanda daha yüksek standartlara yükseltmemiz daha kolay oluyor. Dolayısıyla birliğimizi, beraberliğimizi, dirliğimizi koruyacağız. Bakın Türkiye'de çeşitli terör örgütlerinin saldırısına karşı hem ülkemizi etkili bir şekilde savunuyoruz hem en güçlü şekilde terörle mücadele ediyoruz, hem de Türkiye'yi, ekonomisini, demokrasisini büyütmeye devam ediyoruz. Bu sporcu kardeşlerimizin şu anda yaptığı gibi bu bayrağımızı, en yüksekte tutmak için her geçen gün daha yükseğe götürmek için siyaset, ekonomi, spor alanında ve aklımıza gelen her alanda Türkiye'yi daha büyük ufuklara taşımak için ilerliyoruz. İnşallah Türkiye bu birlik, dirlik içerisinde aynı sizin bu masaların etrafında oluşturduğunuz birlik ve beraberlik içerisinde geleceğe daha kuvvetli yürüyecek" diye konuştu.
 
Bakanımız Sayın Çelik, bir takım karamsarlıklara, kötü propagandalara kafayı takmaya gerek olmadığını, Türkiye'nin önünün açık, geleceğinin parlak, yolunun açık olduğunu, yapılması gerekenin birlik, beraberlik içerisinde bu geleceğe yürümek olduğunu sözlerine ekledi.
 
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nce, Adana 5 Ocak Fatih Terim Stadyumu'nda yoğun bir katılımla  düzenlenen iftar programı, edilen dualar eşliğinde, birlik ve beraberlik mesajları verilmesiyle son buldu.