GÜNEY ADANA GENÇLİK BULUŞMASI VE İFTAR PROGRAMI”, AB BAKANI ÖMER ÇELİK VE VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ’IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİ
 
 
Adana Valiliği’nce Yüreğir Kültür Merkezi’nde düzenlenen "Güney Adana Gençlik Buluşması ve İftar Programı” Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik ile Vali Mahmut Demirtaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi.
 
"Güney Adana Gençlik Buluşması ve İftar Programı”nda gençlere hitap eden Vali Mahmut Demirtaş, “Mübarek Ramazan Ayı’nın son gününde ve bayram arifesinde siz sevgili gençlerimizle bir arada olmaktan son derece mutluyum. Geleceğimizin teminatı olan siz değerli gençlerimizi çok seviyoruz. Hepinize, programa gösterdiğiniz ilgi ve yoğun katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Hayırlı iftarlar diliyor, Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum” dedi.
 
İftar programına katılan ve gençleri selamlayan AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik ise birlik ve beraberlik mesajları verdiği konuşmasında, ”Hep beraber çalışarak, koşarak sizler yarın yönetici makamlarına geldiğinizde hepiniz için çok daha iyi bir ülke inşa etmiş olacağız. En büyük gücümüz kuvvetimiz avantajımız birlik ve dirliğimizdir. Türk, Kürt, Alevi, Sünni, Türkiye'de hepimiz eşit vatandaşız, hepimiz birinci sınıf vatandaşız. Aramızda çıkarılmak istenen nifaklara fitnelere kulak asmadan hep beraber güçle, kuvvetle, dirayetle geleceğe yürüyeceğiz. Hep beraber geleceğe umutla bakacağız, geleceği hep beraber kucaklayacağız. Ülkemiz büyük bir ülkedir, devletimiz büyük bir devlettir. Hepimiz bu devletin çatısı altında bu millete mensup olmanın onuru şerefi içerisinde yola devam ediyoruz. Bu güçle geleceğe bakıyoruz. O sebeple birliğimizi, kardeşliğimizi koruyalım. Ramazan Ayı’nın bize verdiği dersleri Ramazan bittikten sonra diğer aylarda da yaşayalım. Hep beraber geleceğe el ele, kol kola yürüyelim. Bütün ailelerinize bütün sevdiklerinize Ramazan tebriğimizi iletin” dedi.
 
Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik ve Vali Mahmut Demirtaş, oruçların açılmasının ardından masaları gezerek gençlerle sohbet etti ve isteklerini dinledi.