VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ, ÇGC TARAFINDAN DÜZENLENEN "BASIN YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ"NE KATILDI
 
 
 
Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'nce geleneksel olarak düzenlenen "2017 Yılı Basın Yarışması", Vali Mahmut Demirtaş'ın katılımıyla gerçekleştirildi.
 
ÇGC'nin, Arif Nihat Asya Parkı Kültür ve Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilen ödül törenine Vali Mahmut Demirtaş'ın yanı sıra Adana Milletvekilleri Ahmet Zenbilci ve Orhan Sümer, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ramazan Akyürek, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gazeteciler ve çok sayıda davetli katıldı.
 
Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir'in, ÇGC'nin faaliyetleri ve basın kuruluşlarının beklentileri hakkında bilgiler verdiği açılış konuşmasının ardından basın çalışanları ve davetlilere hitap eden Vali Demirtaş, basın çalışanlarının toplumu aydınlatmak, sorunların tespit edilip çözümüne katkı sağlamak adına önemli bir görevi yerine getirdiklerini söyledi.
 
Adana Valiliği olarak, kamu yararına hizmet eden basın ve medya kuruluşları ile daima diyalog halinde olmaya gösterdikleri özeni kararlılıkla sürdüreceklerini ifade eden Vali Demirtaş, yarışmada ödül almaya hak kazanan gazetecileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.
 
Vali Mahmut Demirtaş, konuşmasının ardından  "Spor Haberi" dalında Sabah Gazetesi'nden Bora Erdem, "TV Görüntü" dalında TRT Çukurova Bölge Haber Müdürlüğü'nden Memiş Akçam ve Bülent Serin’e ödüllerini verdi. Bülent Serin'in Güneydoğu sınırında görev yapıyor olmasından dolayı ödülünü Damla Erikan aldı.
 
Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'nce düzenlenen "2017 Yılı Basın Yarışması" ödül töreni, çeşitli haber dallarında dereceye giren basın çalışanlarına, diğer davetlilerce ödüllerinin verilmesiyle son buldu.