SEYHAN BELEDİYESİ'NCE DÜZENLENEN "ADANA'YA GEL, CİĞERİMİ YE" ETKİNLİĞİ VALİ DEMİRTAŞ'IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
 
 
Vali Mahmut Demirtaş, Seyhan Belediyesi'nce Portakal Çiçeği Karnavalı Kapsamında "Adana'ya Gel, Ciğerimi Ye" sloganıyla düzenlenen Adana Kebabı ve ciğer mangal etkinliğine katıldı.
 
Hadırlı Mahallesi'ndeki bir portakal bahçesinde düzenlenen etkinliğe Vali Mahmut Demirtaş ve Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri oda ve siyasi parti yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Çeşitli grupların rengarenk kostümleriyle gösteriler sunduğu etkinlikte konuşan Vali Mahmut Demirtaş, kentin Nisan ayında portakal çiçeklerinin açmasıyla çok güzel bir atmosfere kavuştuğu yorumunu yaptı.
 
Adana'yı en güzel şekilde tanıtmaları gerektiğini ifade eden Vali Demirtaş, “Adana hızlı bir şekilde bir sanat, kültür şehri olmaya devam ediyor. Herkesin katkısıyla Adana'yı en güzel bir şekilde tanıtmaya çalışacağız. Adana ile ilgili kötü algıyı kesinlikle ortadan kaldıracağız. Adana ile ilgili gündemi biz belirleyeceğiz. Bu etkinlikle amacımıza katkı sağlayan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar' a teşekkür ediyorum"ifadesini kullandı.
 
Mangal etkinliğine ev sahipliği yapan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar da, Adana’nın güzelliklerinin ortaya konulup, bunun sadece Türkiye’ye değil, dünyaya tanıtılması halinde kente çok sayıda turist çekilebileceğini dile getirdi. Karalar, “Adana'yı tanıtırsak kent başka bir mecraya girer. Adana, adliye önündeki kötü olaylardan anılmaktan çıkar daha güzel bir kent halini hak ettiği bir şekilde alır” dedi.
 
Vali Mahmut Demirtaş'ın,  eşi Beyhan Demirtaş ile etkinliğe katılan vatandaşlarla da sohbet ettiği etkinlik renkli görüntülerle sürdü.