ADANA’DA AVRUPA BİRLİĞİ (AB)  MALİ YARDIMLARI KONULU EĞİTİM TOPLANTISI DÜZENLENDİ
 
Çukurova Kalkınma Ajansı'nda düzenlenen toplantıya Vali Yardımcısı İsmail Hakkı Ertaş'ın yanı sıra AB Bakanlığı uzmanları, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, odalar ve yerel yönetimlerin temsilcileri katıldı.
 
Seminerin açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı İsmail Hakkı Ertaş, bu toplantının "AB çalışmalarına yönelik kapasitenin artırılması, Adana'nın AB hibe programlarından daha fazla yararlanabilmesi amacıyla düzenlendiğini belirtti.
 
AB katılım sürecinde Adana'da son 14 yılda sağlanan desteklerde yıllara göre artış olduğunu ifade eden Vali Yardımcısı Ertaş, "2002 - 2016 arasında AB mali yardımları kapsamında Adana'da toplam 848 projeye yaklaşık 51,5 milyon avro değerinde kaynak aktarılmıştır. Bu vesile ile teşvik ve desteklerinden dolayı AB Bakanımız ve Başmüzakereci Sayın Ömer Çelik ile Adana Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş'a teşekkür ediyoruz" dedi.
 
Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından açılan "2. Çukurova'nın Renkleri" konulu Fotoğraf Yarışmasına katılan eserlerin de sergilendiği  eğitim semineri, AB Bakanlığı uzmanları tarafından iki gün boyunca AB'nin sağladığı mali yardımlar konusunda bilgiler verilmesiyle devam edecek.