"İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU 2019 YILI 1. OLAĞAN TOPLANTISI", VALİ DEMİRTAŞ BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
 
 
Adana Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıya, Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, oda başkanları ve kurul üyesi kamu kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
 
CAFER UZUNKAYA, “ADANA’DA 2018 YILINDA 35 BİN 54 KİŞİNİN İSTİHDAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ"
 
Toplantıya katılan İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, 2018 yılında Adana’da 35 bin 54 kişinin istihdamının gerçekleştirildiğini ve kurum olarak büyük bir özveriyle görev yaptıklarını söyledi. Cafer Uzunkaya, “2002 yılında Türkiye genelinde 24 bin 482 kişilik istihdam gerçekleştiren bir kurum, 2018 yılında sadece Adana ilinde 35 bin 54 kişinin istihdamını gerçekleştirmiştir. Milletle kenetlendiğimiz zaman neleri başaracağımızın kanıtı bu rakamlardır" diye konuştu.
 
VALİ DEMİRTAŞ ,”İSTİHDAMIN ARTMASI İÇİN GEREKLİ TÜM ÇALIŞMALARI YAPIYORUZ"
                       
Sanayi Odası’nda düzenlenen Adana İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2019 yılı 1. Olağan Toplantısına başkanlık eden Vali Mahmut Demirtaş ise konuşmasında, kentteki iş ve istihdam oranlarının  her yıl iyi bir ivme ile arttığını ve bu toplantılar sayesinde çalışmaların hızlanarak devam edeceğini belirtti. Vali Demirtaş, Adana Valiliği olarak, üretim ve istihdam potansiyelinin arttırılması yolundaki tüm projelerin destekçisi olduklarını sözlerine ekledi.
 
FİKİR ALIŞ VERİŞİNDE BULUNULDU
 
Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında gerçekleştirilen toplantı, istihdamın arttırılması yönündeki çalışmalar ve projeleri içeren sunumlar ile yapılması gereken çalışmalar hakkında kurul üyelerince çeşitli değerlendirmelerin yapılmasıyla sürdü.